Tóth László — jelenleg a következő címkéket helyezhetem a nevem mellé: mentálhigiénés szakember, teológus. Nagyváradon születtem, Kolozsváron jártam egyetemre, lelkészként szolgáltam, családgondozónak álltam, majd szerhasználó tinédzser fiúkkal dolgoztam évekig egy bentlakásos otthonban — 15 éve foglalkozom hivatásszerűen emberekkel. Szerteágazó tapasztalataim higgadtságra tanítottak.
Tudom, hogy nem kell mindig megijedni, ha dörög és villámlik és hogy nem az a bátor, aki nem fél. Tudom, hogy fontos megválogatni a barátainkat és berendezni a környezetünket; hogy fontos megválogatni a szavainkat, mert azokkal rendezzük be az életünket és a kapcsolatainkat. Évek óta a Tévelygőkért Alapítvány és a Feldmár Intézet önkéntese vagyok. Fontos számomra ez a kapcsolat, legfőképp a légkör és az attitűd, amit ott tapasztalok. Az ítélkezésmentes levegőt szívva érzem, ahogy magam is szabadabban lélegzem.
Szeretlek, de nem engedem, hogy bánts! — életem egyik meghatározó mondata. Sokszor elvárják azok akiket szeretsz, hogy ennek árnyékában akár bánthassanak, meg is bánthassanak. Ha megvéded magad, a szereteted van megkérdőjelezve. Rendkívül izgalmas számomra, hogy miként védjem meg magam úgy, hogy ne bántsak mást, hogy hogyan kerüljek úgy kapcsolatba a másikkal, hogy közben ne sérüljünk meg.Feldmár András. Köszönöm, hogy megismerhettelek, hogy bátorítottál és támogattál utamon.
Ha magamat egy etikai értékrend-tengelyre kellene állítanom, az a következő lenne: Szókratész — Arisztotelész — Sziddhárta — Jézus — Gandhi — Winnicott — Rogers — Laing — Feldmár.
Személyes érdeklődési köröm a férfi-csoportok és a maszkulinitás a XXI. században. A hozzám fordulók ítélkezésmentes környezetben kioktatás, diagnosztizálás és címkézés nélkül tárhatják fel problémáikat és kereshetnek kiutat életük labirintusából.
mentálhigiénés szakember — Debreceni Egyetem